14.03.2024 Luboš Takáč
V stredu 13.3.2024 prebehlo odovzdávanie ocenení pre najúspešnejších športovcov nášho mesta. Za Športový Kickbox klub Michalovce si cenu prevzala naša Emma Sabadošová .

1. kolo Open ligy SZKB Trnava 2024

29.02.2024 Luboš Takáč

1. kolo Open ligy SZKB sa konalo dňa 24. februára 2024 v trnavskej mestskej športovej hale za účasti 214 športovcov, z 34. klubov a 3. krajín (Slovensko, Česko, Maďarsko). Michalovce reprezentovali členovia Športového Kickbox klubu pod trénerskou taktovkou Ľuboša Takáča. Na zápasiská nastúpilo  7 pretekárov: Dávid Stanko, Emma Sabadošová, Andrej Stuľak, Damián Rosol, Timotej Dzurko a debutanti Oliver Maťaš a Richard Koroši. Poctivá tréningová príprava sa premietla do medailových úspechov. Do Michaloviec si tak priniesli 2 zlaté, 2 strieborné a 3 bronzové medaily.

Premiéru v ringu mali Dávid Stanko a Damián Rosol. Prvý menovaný vo finále po peknom výkone vyhral nad pretekárom z Košíc a získal zlato. Druhý sa postavil na striebornú priečku. Tretí v ringu bol Timotej Dzurko, ktorý prehral tesne na body vo finálovom zápase a domov si odniesol striebro. Druhýkrát sa postavil na stupienok víťazov, tento krát ako zlatý, keď vo finále v kicklighte porazil svojho súpera. Prvé kolo Open ligy  bolo menej úspešné pre Emmu Sabadošovú a Andreja Stuľaka, ktorí vypadli v eliminačných zápasoch a do bojov o medaily nezasiahli.  Nováčikovia, Richard Koroši a Oliver Maťaš, sa predviedli veľmi pekne, kde Oliver vyboxoval svoju prvú bronzovú medailu. Potvrdzujú svoju kvalitnú a poctivú prípravu. Všetkým srdečne blahoželáme a pokračujeme v tréningovej príprave do ďalší kôl!

Európsky pohár Záhreb 2024

21.02.2024 Luboš Takáč

V dňoch 16.-18.2.2024 sa uskutočnil v Záhrebe Európsky pohár v kickboxe. Nechýbala ani slovenská reprezentácia. Pri počte 3066 štartujúcich z 267 klubov a 39 krajín sa Slováci umiestnili na 9.mieste so ziskom 10 zlatých, 5 strieborných a 25 bronzových medailí. K tomuto výsledku prispeli aj športovci z nášho Športového Kickbox klubu Michalovce Emma  Sabadošová a Dávid Stanko jednou bronzovou medailou. Tú v disciplíne light contact -63kg senior získal Dávid. Postup do finále mu ušiel len o kúsok. Smolu sme mali aj disciplínach kicklight kde rovnako ako Emme tak aj Dávidovi ušli medaili len tesne a ostali pred bránami semifinále. Už o týždeň čaká nielen ich, ale aj ďalších pretekárov z Michaloviec 1.kkolo Open ligy SZKB. Držte palce!

4. kolo Open ligy SZKB

22.10.2023 Luboš Takáč
Posledné 4. kolo Open ligy SZKB v kickboxe sa konalo uplynulú sobotu, 14. októbra
2023 v bardejovskej mestskej športovej hale Mier. Na podujatí sa zúčastnilo 424
štartujúcich z 32. klubov a 4. krajín (HUN, POL, UKR, SVK). Zápasy prebiehali na 4
tatami a v ringu. Za michalovský Športový kickbox klub štartovali 7. pretekári: Jakub
Kaločay, Peter Tokár, Andrej Stuľák, Damián Rosol, Filip Čižmár, Matej Kotora, Dávid
Stanko. Všetci siedmi zápasili v disciplínach light contact a kicklight. Každý z nich
minimálne raz okúsil, aké to je stáť na stupienku víťazov. Do Michaloviec sa vrátili
s desiatimi medailami: dvomi zlatými, dvomi striebornými a šiestimi bronzovými.
Jednotlivé umiestnenia:
Jakub Kaločay: 2x 1.miesto (light contact, kick light, jr. do 63 kg)
Peter Tokár: 1x 2. miesto (light contact, jr. do 69 kg)
Andrej Stuľák: 2x 3. miesto (light contact, kick light, jr. do 69 kg)
Damián Rosol: 1x 2. miesto (kick light, jr. do 57 kg)
Filip Čižmár: 1x 3. miesto (light contact, cad. do 52 kg)
Matej Kotora: 2x 3. miesto (light contact, kick light, jr. do 69 kg)
Dávid Stanko: 1x 3.miesto (light contact jr. do 63 kg)

Majstrovstvá SR Badín 2023

06.06.2023 Luboš Takáč

Tohtoročnú sezónnu prípravu ukončili Majstrovstvá Slovenskej republiky v kickboxe uplynulý víkend, 2. - 3.6.2023, v hale v Badíne. Zúčastnilo sa ich 458 štartujúcich z 30. klubov. Samozrejme, nemohli tam chýbať ani pretekári Športového Kickbox klubu Michalovce v oklieštenej zostave Jakub Kaločay, Emma  Sabadošová, Dávid Stanko, Damián Rosol, Peter Tokár a Filip Čižmár, pre ktorého to boli prvé majstrovstvá. Celosezónnu prípravu premietli do dvoch zlatých, štyroch strieborných a troch bronzových medailí.

Dvojnásobným majstrom Slovenska sa stal Jakub Kaločay v kategóriach light a kicklight -63kg jr. Predviedol skvelý výkon v zápasoch a potvrdil, že vo svojich kategóriách patrí k špičke. Dve striebra si domov doniesla Emma Sabadošová, ktorá bojovala nielen so súperkami, ale aj s pretrvávajúcim zranením nohy. Práve to ovplyvnilo jej výkony a v druhom finále v lowkicku junioriek -60kg zápas kvôli zraneniu nedokončila. Ďalšie striebro pridal Dávid Stanko kicklight -57kg jr., ktorý sa takisto predviedol v skvelej forme. K striebru pridal aj bronz z lightu -57kg jr. Posledné striebro patrí Petrovi Tokárovi v kicklighte -69kg jr. Vo svojich zápasoch ukázal, že v budúcnosti  mu tieto prvé priečky budú patriť. Ďalší bronz získal Damián Rosol v lighte -57kg jr. Ukázal veľkú bojovnosť a snahu. Bronz získal aj nováčik Filip Čižmár, pre ktorého to bola len druhá súťaž vôbec, no súperov sa nezľakol. Predviedol pekný bojovný výkon, zvíťazil a prebojoval sa do semifinále lightu -52kg cadetov. Svojou tvrdou prípravou ukázal, že sa dá stáť na stupienku víťazov už po prvej sezóne.

2.kolo Open ligy SZKB Lučenec

21.05.2023 Luboš Takáč
V sobotu 22. apríla 2023 sa v lučeneckej športovej hale uskutočnilo 2. kolo Open ligy SZKB v kickboxe. Zúčastnilo sa na ho 387 štartujúcich z troch krajín (Slovensko, Maďarsko, Ukrajina) a 29. klubov. Samozrejme sme na ňom nemohli chýbať. Všetci štartujúci zabojovali a priniesli si domov 3 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové medaily.
Dve zlaté vybojoval Kristián Kurimský v light a kicklight cadetov -57kg. Podal veľmi dobrý výkon a to sa mu vyplatilo. Ďalšie zlato vyboxoval Dávid Stanko v lighte -57kg jr. V tejto disciplíne všetky svoje zápasy ukončil pred časovým limitom vysokým bodovým rozdielom. K zlatej pridal aj striebro v kiclighte -57kg jr. Dávid chcel zlato aj tu, ale po súperovom faule sme boli radi, že s bolesťou dokončil zápas, v ktorom na začiatku dominoval. Dve striebra vybojovala naša Emma Sabadošová, ktorej sa hneď v prvom zápase kicklightu -55kg jr. obnovilo tréningové zranenie a nebola schopná v ďalších zápasoch podať stopercentný výkon. Dokonca finálový zápas v K1 -56 kg jr. v polovici pre veľkú bolesť v nohe vzdala. Dve bronzové medaily vyboxoval Damián Rosol v lighte a kicklighte -57kg jr. V zápasoch mal trocha smoly, keď v oboch disciplínach vo finále prehral len tesne 2:1. Súťažný debut zažil Filip Čižmár. Medailu si zatiaľ nepriniesol, ale podal veľmi pekný výkon, keď v prvom zápase v lighte -52kg cadetov s ukrajinským pretekárom prehral len tesne 2:1. V druhej disciplíne light -52kg cadet bol nad jeho sily lučenecký skúsený pretekár.
Ďalšie tréningy budeme venovať príprave na Majstrovstvá Slovenska 2023 v Banskej Bystrici.