Austrian Classic Innsbruck 2023

26.03.2023 Luboš Takáč

Tento víkend (17.-19. marca 2023) michalovská dvojica pretekárov Športového Kickbox klubu, Jakub Kaločay a Emma Sabadošová, boxovali na Svetovom pohári Austrian Classic v rakúskom Innsbrucku. Na podujatí sa zúčastnilo 2214 štartujúcich z 236. klubov 34. krajín. V tvrdej svetovej konkurencii si preverili svoju formu, a to medailovo úspešne. V lightcontacte síce svoje zápasy prehrali, no renomé si napravili v kicklighte. Tam Emma vyhrala nad Rakúšankou, neskôr nad brazílskou pretekárkou a svoju cestu za zlatom skončila spornou prehrou rozhodnutím rozhodcov s bulharskou reprezentantkou. Tá neskôr celú váhovku aj vyhrala a Emma sa postavila na bronzový stupienok víťazov vedľa nej. Jakub najprv porazil Slovinca, potom Španiela a skončil až v zápase s českým pretekárom, po ktorom obsadil bronzovú priečku. Obom pretekárom blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu mesta Michalovce a Slovenska!

Ďakujeme rodičom a podporovateľom a to firme PP protect s.r.o. a pánovi Petrovi Mlynárovi, pánovi MUDr. Mihalečkovi a pánovi Ing. Voroňákovi za ich pomoc a finančnú podporu!