Majstrovstvá SR Badín 2023

06.06.2023 Luboš Takáč

Tohtoročnú sezónnu prípravu ukončili Majstrovstvá Slovenskej republiky v kickboxe uplynulý víkend, 2. - 3.6.2023, v hale v Badíne. Zúčastnilo sa ich 458 štartujúcich z 30. klubov. Samozrejme, nemohli tam chýbať ani pretekári Športového Kickbox klubu Michalovce v oklieštenej zostave Jakub Kaločay, Emma  Sabadošová, Dávid Stanko, Damián Rosol, Peter Tokár a Filip Čižmár, pre ktorého to boli prvé majstrovstvá. Celosezónnu prípravu premietli do dvoch zlatých, štyroch strieborných a troch bronzových medailí.

Dvojnásobným majstrom Slovenska sa stal Jakub Kaločay v kategóriach light a kicklight -63kg jr. Predviedol skvelý výkon v zápasoch a potvrdil, že vo svojich kategóriách patrí k špičke. Dve striebra si domov doniesla Emma Sabadošová, ktorá bojovala nielen so súperkami, ale aj s pretrvávajúcim zranením nohy. Práve to ovplyvnilo jej výkony a v druhom finále v lowkicku junioriek -60kg zápas kvôli zraneniu nedokončila. Ďalšie striebro pridal Dávid Stanko kicklight -57kg jr., ktorý sa takisto predviedol v skvelej forme. K striebru pridal aj bronz z lightu -57kg jr. Posledné striebro patrí Petrovi Tokárovi v kicklighte -69kg jr. Vo svojich zápasoch ukázal, že v budúcnosti  mu tieto prvé priečky budú patriť. Ďalší bronz získal Damián Rosol v lighte -57kg jr. Ukázal veľkú bojovnosť a snahu. Bronz získal aj nováčik Filip Čižmár, pre ktorého to bola len druhá súťaž vôbec, no súperov sa nezľakol. Predviedol pekný bojovný výkon, zvíťazil a prebojoval sa do semifinále lightu -52kg cadetov. Svojou tvrdou prípravou ukázal, že sa dá stáť na stupienku víťazov už po prvej sezóne.