WAKO European Cup Poľsko 2015

17.10.2020 Luboš Takáč
V dňoch 30.04.2015 – 03.05.2015 sa v poľskej Krynici konal európsky pohár v kickboxe WAKO European Cup za účasti 612 štartujúcich pretekárov zo 7. štátov (Poľsko, Slovensko, ČR, Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Škótsko). Aj napriek organizačným pochybeniam a nedostatkom, turnaj napokon odštartoval disciplínou point fighting a light contact, a po nej v ďalších dňoch disciplínami, kick light, full contact, K1. Po prvýkrát sa medzinárodnej súťaže v zahraničí zúčastnili dvaja pretekári nášho Športového Kickbox klubu Michalovce, Peter Knapo a Marko Babuka. Peter Knapo síce nepostúpil do bojov o medaily, ale v súbojoch so skúsenými pretekármi, podal pekný výkon. Marko Babuka v disciplíne light contact (-52kg, kad.) sa prebojoval do súbojov o medailu a získal bronz.<br /><br />Tretím členom michalovskej výpravy (ŠKk) bol Juraj Gavala, ktorý aj keď mohol štartovať ešte v juniorskej kategórii, napokon bojoval v seniorskych zápasoch so skúsenejšími súpermi. V disciplíne light contact (-84kg, sen.) získal bronzovú medailu. V poslednom finálovom zápase (kick light, -84kg,sen.), v ktorom nastúpil proti Poliakovi, tento vyhral a získal tak zlatú medailu.<br /><br />Gratulujeme a držíme palce v ďalších súbojoch!