Majstrovstvá SR v kickboxe 2015

17.10.2020 Luboš Takáč
Tohtoročné Majstrovstvá SR v kickboxe znamenali pre michalovský Športový Kickbox klub premiéru pre väčšinu štartujúcich. Turnaj prebiehal za účasti 290 štartujúcich zo 16 klubov Slovenska v Mestskej športovej hale Aréna v Lúčenci. Michalovský klub reprezentovalo 8 pretekárov, z toho piati nováčikovia, z ktorých sa každý postavil na stupienok víťazov, väčšina dvakrát. Zo starších reprezentantov klubu Daniel Mroč, aj napriek maturitným skúškam a nie celkom tvrdej príprave, napokon získal striebornú medailu v disciplíne kick light, - 79 kg a bronzovú medailu v light contacte, - 79 kg. Juraj Gavala vo finálových zápasoch v disciplíne light contact, - 84 kg a full contact, - 86 kg, musel kvôli zraneniu tieto zápasy napokon zastaviť a získal tak dve strieborné medaily. Oľge Veronike Hruškovej sa aj napriek snahe nepodarilo obhájiť medaily z minulého roku. Z nováčikovej zostavy bodovali všetci piati pretekári a spolu získali 9 medailí. Marko Babuka dve bronzové medaily v disciplínach light contact aj kick light, - 52 kg; Alex Horný dve bronzové medaily v light contacte aj kick lighte, - 47 kg; Marek Mroč získal bronzovú medailu v light contacte, - 79 kg; Peter Knapo striebornú medailu v kick light, - 69 kg a bronzovú medailu v light contacte, - 69 kg a Dárius Čochráč dve strieborné medaily v light contacte aj kick light, - 63 kg.<br /><br /> Získaných 13 medailí, z toho 6 strieborných a 7 bronzových je pekný výsledok a odmena nováčikov aj starších pretekárov za ich snahu počas celej sezóny, za čo im ďakujeme a veríme, že do ďalšej sezóny na sebe zapracujú a výsledky budú ešte o niečo lepšie.<br /><br /> Gratulujeme a za klub ďakujeme.