Svetový pohár v Innsbrucku 2013

17.10.2020 Luboš Takáč
V dňoch 03.-05.5.2013 sa v rakúskom Innsbrucku uskutočnil Svetový pohár v kickboxe. Turnaja sa zúčastnilo 1600 pretekárov z 29 krajín Európy, Ázie a Ameriky. Medzi štartujúcimi bola aj naša 33 členná reprezentácia Slovenského zväzu kickboxu, ktorá si domov doniesla 40 medailí. Z nášho klubu boli nominovaní František Lukáč, Marko Bálint a Michal Stričík, ktorí si domov doniesli bronzové medaily. S chlapcami v Rakúsku bol aj Ľuboš Takáč ako reprezentačný tréner.<br /><br /><br />Ferovi v ďalšom postupe zabránili skúsení pretekári z Maďarska a Veľkej Británie,ktorí sa napokon stali aj víťazmi kategórie kicklight do 63 kg a light contact jr. do 63 kg.<br />Postup do finále ušiel len o vlások Mišovi v light contacte jr. do 63 kg, ktorý po zaváhaní na konci zápasu s Nemcom, prehral 2:1.Štartoval aj v kategórii light contact jr. do 69 kg, v ktorej však nepostúpil do semifinále.<br />Marko podal veľmi pekný výkon v oboch kategóriach (light contact do 74 kg; v kicklight do 74 kg), no na postup do finále to nestačilo. Napokon vybojoval dve bronzové medaily.<br /><br />Najbližšie nás čaká Svetový pohár v Szegede v Maďarsku (16.–19.5.2013), na ktorom budú opäť štartovať aj naši chlapci. Držíme im palce.<br />(fotky k článku nájdete vo fotogalérii)