Czech Open 2018, Praha

17.10.2020 Luboš Takáč
Tak ako každý rok, aj tento sme boli súčasťou medzinárodného turnaja v kickboxe v susedných Čechách. V pražskej hale Jeremi sport sa v dňoch 5.-6. októbra 2018 uskutočnil ďalší ročník Czech Open 2018. Za účasti 832 štartujúcich zo 67 klubov a 12 krajín, sa prezentovali a predviedli aj piati reprezentanti nášho Športového kickbox klubu Michalovce, Matej Hospodár, Martin Petričko, Emma Sabadošová, Timea Hamaríková a Marko Bálint, pod trénerskou taktovkou Ľuboša Takáča. Po dvojdňových bojoch sme si domov doniesli krásne trofeje z troch prvých, dvoch druhých a dvoch tretích miest. Matej Hospodár v príprave na tohtoročné Majstrovstvá Európy seniorov, ktoré sa budú konať v Bratislave o pár dní, vyhral na tomto turnaji obe svoje kategórie, light contact do 69 kg, jr., a kick light do 79 kg, jr. Martin Petričko získal tretie miesto v kategórii light contact do 79 kg, jr. Finálovou výhrou nad maďarskou pretekárkou Mirellou Kamilli vyhrala kategóriu kick light do 55kg, jr. Timea Hamaríková a v kategórii light contact do 55 kg, jr. získala druhé miesto. Emmka Sabadošová si z Prahy odniesla trofej za druhé miesto v kategórii kick light do 50 kg, kad. Marko Bálint, ktorý sa rovnako ako Matej pripravuje na Majtrovstvá Európy seniorov, získal v kategórii light contact, do 84 kg, sn. tretie miesto.