2. kolo Open ligy SZKB 2019, Poprad

17.10.2020 Luboš Takáč
Po sérií významných ocenení mesta Michalovce, v ktorých sme si z rúk primátora p. Viliama Záhorčáka, prevzali ceny za Najúspešnejší športový kolektív mesta Michalovce za rok 2018 v kategórii žiactva, dorastu a dospelých a udelenia titulu Čin roka 2018 v oblasti športu, sa pretekári klubu dňa 23. marca 2019 zúčastnili 2. kola Open ligy SZKB v kickboxe v Poprade. Na tento turnaj vycestovalo 7 pretekárov: Emma Sabadošová, Marko Bálint, Karel Svobodník, Štefan Mlynár, Matej Hospodár, Dávid Havran a Michaela Tomková, vo skvelej forme, čo sa pretavilo do celkovo 8. predčasne ukončených zápasov, z dôvodu vysokej technickej prevahy. Na tomto turnaji sa zúčastnilo 209 štartujúcich z 2. krajín (POL, SVK) a 28. klubov. Pretekári nášho klubu, pod vedením trénerov Ľuboša Takáča a Matúša Bazgera, vybojovali a domov doniesli celkovo 9 zlatých a 3 bronzové medaily. Prvé dve zlaté medaily vyboxovala Emma Sabadošová, ktorá štartovala ako kadetka v disciplínach poinf fighting nad 42 kg a light contact do 50 kg. Karel Svodobník rovnako vybojoval dve zlaté medaily, v disciplínach light contact do 63 kg a kick light do 63 kg, seniori. Ďalšia kadetka Michaela Tomková získala dve zlaté medaily v disciplínach light contact do 37 kg a kick light do 37 kg. Nováčik sezóny Dávid Havran sa predviedol rovnako dobre a v disciplínach light contact do 52 kg a kick light do 52 kg, obe kadeti, svojim výkonom nezaostával za ostrieľanejšími pretekármi, a obe disciplíny vyhral. Matej Hospodár, aj napriek príprave na maturitné skúšky a kratšej tréningovej príprave, zdolal vo finále light contactu do 69 kg súpera a získal zlatú medailu. Bronzovú medailu vybojoval v ringu v disciplíne K1 rules do 67 kg. Štefan Mlynár získal bronzovú medailu v disciplíne light contact do 69 kg. Na záver, po dlhšej prestávke v ringových zápasoch, sa predviedol Marko Bálint v disciplíne K1 rules do 81 kg, v ktorej bol žiaľ počas druhého zápasu zranený, a tak napokon získal bronzovú medailu.