Majstrovstvá SR 2021 Poprad

03.01.2022 Luboš Takáč
Majstrovstvá SR v kickboxe - Poprad, 25.-26.6.2021
Michalovská 9 členná pretekárska výprava Športového Kickbox klubu štartovala v dňoch 25.-26.6.2021 v mestskej športovej hale Arena Poprad na Majstrovstvách SR v kickboxe 2021.
V rekordnej účasti 506 štartoch z 34 klubov SZKB, po dlhej, neplánovanej, covidovej prestávke a krátkemu času na prípravu, nastúpili naši pretekári v oklieštenej zostave. Pod trénerskym dohľadom Ľuboša Takáča podali skvelé výkony a obsadili medailové priečky. Na majstrovstvách si boje vyskúšali nováčikovia Matej Kotora a Jakub Kaločay, ale aj skúsenejší pretekári Timea Hamariková, Emma Sabadošová, Michaela Tomková, Ján Tomko, Dávid Havran, Štefan Mlynár a Dávid Stanko. Spolu získali 14 medailí - 3 zlaté, 4 strieborné a 7 bronzových.
Dvojnásobnou majsterkou SR (lightcontact a kick ligth) sa opäť bezkonkurenčne stala Emma Sabadošová, ktorá svoje boje vyhrávala pred časovým limitom. Tretím majstrom SR sa stal Dávid Havran (kicklight), ktorý bol v skvelej forme a rovnako ako Emma, zápasy ukončoval výhrou pred časovým limitom. Napokon k zlatu získal aj bronz (light contact). Dve strieborné priečky obsadila Timea Hamariková (K1, lowkick) a ďalšiu striebornú Michaela Tomková (light contact). K nej si pridala aj bronz (kick light). Naši nováčikovia sa svojich prvých zápasov nezľakli, zabojovali a domov odniesli striebro a bronz Jakub Kaločay (lightcontact a kick ligth) a dva bronzy Matej Kotora (light contact a kick ligth). Dve bronzové medaily do zbierky pridal aj Štefan Mlynár (light contact a kick ligth).
Ďakujeme všetkým zúčastneným, organizátorom, SZKB, pretekárom, realizačnému tímu aj rodičom za podporu.