1.kolo Open ligy SZKB Košice 28.1.2023

31.01.2023 Luboš Takáč

Tohtoročnú sezónu kickboxu odštartovalo dňa 28. januára 2023 v Košiciach 1.kolo Open ligy SZKB za účasti 383 štartujúcich z 25. klubov a dvoch krajín (Slovensko, Poľsko). Samozrejme boli sme pri tom aj my, Športový Kickbox klub Michalovce. Našu výpravu tvorilo 10 štartujúcich, ktorých viedla trénerská dvojica, Ľuboš Takáč, Marko Bálint a rozhodca Dávid Havran. Medzi štartujúcimi boli skúsení pretekári, ale aj debutanti. Skvelú formu potvrdil Jakub Kaločay, ktorý získal dve zlate medaily v light contacte a v kicklighte. V perfektnom štýle sa predviedla vo finále fullcontactu Emma Sabadošová, ktorá poľskej pretekárke nedala v ringu najmenšiu šancu a zápas ukončila technickým KO už v prvom kole. Striebro získala v kicklighte, kde vo finále len tesne prehrala s majsterkou Európy Mirkou Potockou. Skvelými výkonmi sa prezentovali Damián Rosol a Dávid Stanko, ktorí vybojovali dohromady štyri bronzové medaily. Bronzy si domov doniesli aj Damián Balog a Andrej Stuľák (kicklight, light contact). Prvýkrát na súťaži štartovali Peter Tokár, Kristián Kurimský, Samuel Savka a Michal Kuriplach. Nezaháľali a prispeli do medailovej žatvy. Z nováčikov najviac zahviezdil Kristián Kurimský, ktorý na svojom prvom preteku získal hneď zlato v kicklighte a striebro v light contacte.

Dohromady sme domov priniesli 4 zlaté, 2 strieborné a 7 bronzových medailí. V celkovom hodnotení 25. klubov sme sa umiestnili na peknom 6. mieste. Najbližšie nás čaká Slovak Open v Bratislave (24.-26.2.2023).